WhatsApp ile Hemen Ulaş!
   
 
 
 
 
     
ÜYE OLUN
EMAİL
ŞİFRE
Beni Hatırla
Şifremi Unuttum
HALA ÜYE OLMADINIZMI ?

Sepetim

00 TL

Sepetinizde (0) ürün bulunmaktadır.

Toplam
0 TL

Güzelliğin ve tarzın tamamlayıcısı, modanın yansıması yüzükler, kadınların en çok kullandıkları aksesuarlar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Mücevher modasını, takı trendlerini takip edebileceğiniz kuyumcu.com.tr’de bulunan yüzük modelleri, beğeneceğiniz yüzlerce seçenekten oluşuyor. En çok tercih edilen yüzük modelleri, en beğenilen yüzük çeşitleri, trend yüzükler, sembol yüzükler ve farklı yüzük modelleri arayanlar için zengin seçeneklerin bulunduğu kuyumcu.com.tr, uygun fiyatlarla, avantajlı kampanyalarla çok beğeneceğiniz yüzük modelleri sunuyor. Zarafet ve şıklığın yansıması yüzük modelleri, kuyumcu.com.tr’de sizi bekliyor. Kendinize ve sevdiklerinize şık, anlamlı, estetik bir hediye sunmak istiyorsanız kuyumcu.com.tr’de bulunan, her zevke ve yaşa hitap eden yüzük modellerinden seçebilirsiniz. Ustalıkla hazırlanmış, özenli detaylarıyla hayranlık uyandıran yüzük koleksiyonu güzelliğin, sevginin parmaklarınızdaki yansıması olacak.

 

Kadınların en çok tercih ettiği aksesuarlardan biri olan yüzükler, ellerin zarafetini ortaya çıkardığı gibi, şık, dikkat çekici ve estetik duruyor. Altından gümüşe, pırlantadan yakuta çeşitli malzemelerle hazırlanan yüzük modelleri kuyumcu.com.tr seçiciliğiyle sizinle buluşuyor.

Aradığınız tektaş yüzük de olabilir, evlilik alyansı da… Sevdiğiniz için bir altın yüzük veya kendinizi için trend yüzük modelleri araştırıyor olabilirsiniz. Aradığınız yüzük modelini kuyumcu.com.tr’de bulabilirsiniz. Geniş yüzük koleksiyonumuzda her bütçeye, her zevke uygun seçenekler sizi bekliyor.

 

Yüzük ne zaman ortaya çıktı?

 

Yüzüğün geçmişi M.Ö. 1800′lü yıllara dayanmaktadır. İlk olarak Girit ve Miken uygarlıklarında kullanılmaya başlanmıştır. Her ne kadar kadınların kullandığı bir takı olsa da eski toplumlarda özellikle devleti yöneten erkeklerin kullandığı da bilinmektedir. Gücün, hakimiyetin ve büyüklüğün simgesi olmuştur. Antik Yunan’da da karşımıza çıkan yüzük, o dönemde süs eşyası olarak kullanılmasından çok sınıf ayrımını belirten bir semboldü. Eski Mısır’da ise yüzük, bir erkek ve kadın arasındaki sevgiyi ve bağı ifade ettiğinden evliliklerde kullanılmaktaydı. Mısır’da önceleri bitki saplarından yapılan yüzüklerle başlayan bu gelenek, madenler kullanılarak geliştirildi ve günümüze kadar ulaştı. Günümüzde ömür boyu birlikte olmak için bir araya gelen çiftler bunu söz yüzüğü, nişan yüzüğü, evlilik yüzüğü ilan ediyorlar.

 

Yüzük ölçüsü nasıl alınır?

 

Yüzük alışverişi yaparken parmak ölçüsünün bilinmesi en önemli detaylardandır.  Yüzük ölçünüzü en kolay şekilde almak için;

Birinci yöntem olarak; bir ip kullanabilirsiniz. İpi yüzük parmağınıza tamtur oluşturacak yerleştirip iki ucunu birleştirin.  Parmağınıza ne çok sıkı ne de çok bol olacak şekilde tam oturduğundan emin olduktan sonra  iki uç arasındaki uzunluğu ölçerek yüzük ölçünüzü öğrenebilirsiniz. İkinci yöntem ise kullanmakta olduğunuz bir yüzük ile yüzük ölçünüzü belirlemektir.  Bunun için, parmağınızda en rahat kullandığınız yüzüğünüzün iç çap ölçüsünü alabilirsiniz.

 

Yüzük ölçüsü almak için detayları aşağıdaki bağlantıdan inceleyebilirsiniz=>

https://www.kuyumcu.com.tr/content12/Yuzuk-olcusu-nasil-alinirBu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.