WhatsApp ile Hemen Ulaş!
   
 
 
 
 
     
ÜYE OLUN
EMAİL
ŞİFRE
Beni Hatırla
Şifremi Unuttum
HALA ÜYE OLMADINIZMI ?

Sepetim

0

Sepetinizde (0) ürün bulunmaktadır.

Toplam

Her yaşa, her stile uygun renkli kolye modelleri kıyafetlerinizi tamamlayacak en ışıltılı aksesuarlar arasında yer alıyor.  Kuyumcu.com’ın yüzlerce çeşit renkli kolye modeli arasından seçeceğiniz bir veya birden fazla kolye ile stilinize renk katabilirsiniz. İster tek başına ister çoklu kombin yaparak kullanabileceğiniz renkli kolye modellerini kıyafetlerinize göre dilediğiniz şekilde tercih edebilirsiniz.

Renkli değerli taşların hayranlık uyandıran renkleri ve enerjileri ile gözalıcı hale gelen renkli kolye tasarımları en uygun fiyatlarla Kuyumcu.com’da bulabilirsiniz.

Taşlar ve enerjileri

Değerli taşlar renkleri ve ışıltıları nedeniyle aksesuar olarak büyük ilgi görürken, şifa veren özellikleriyle de tercih ediliyorlar. Değerli taşların şifa veren enerjisine inanıyor, renkli taşların göz alıcı ışıltısıyla şıklığınızı tamamlamak istiyorsanız  renkli kolye modellerimizi inceleyebilirsiniz.

Taşlar ve anlamları

Ametist

Mor rengiyle büyüleyen ametist, pozitif enerji kaynağı olarak kabul edilir. Bilgelik sembolü olan ametistin koruyucu gücüne inanılır. Asırlar boyunca, değişik uygarlıklarda sevgi ve beğeniyle kullanılmıştır. Şifa bakımından en güçlü taşlardan olduğuna inanılan ametist, değerli taş sevenler için de en gözde taşlardan biridir. Ametistin etkileyici mor tonlarını içinde bulunan demirin sağladığı düşünülmektedir. Sıcak ve soğuk renkleri en iyi şekilde tamamladığından özellikle mücevherde hem sarı hem de beyaz metallerle etkileyici bir görünüm kazanmaktadır.

Tercih edeceğiniz bir ametist kolye modeli ile hem görünümünüzü tamamlayabilir hem de pozitif enerjisinden faydalanabilirsiniz.

Sitrin

Kuvars ailesinin bir üyesi olan sitrin, bu taşlar arasında ilk sırada yer alır. Çok şeşitli tonları olup  sarı renkten açık kahveye doğru giden bir renk yelpazesine sahiptir. sitrinin, modaya olan katkılarının yanı sıra sağlık açısından da faydalı bir taşlar arasında yer alıyor. Kalp, ciğer ve böbrekler için olumlu etkilerinin olduğu bilinen sitrinin bağımlılıkları azalttığı, bağışıklık sistemini güçlendirdiği kabul ediliyor.  Kullanan kişiye pozitif duygular yüklediği bilinen sitrinin kullanıldığı bir sitrin kolye veya sitrin yüzük ile hem modaya ayak uydurabilir hem de bu taşın çeşitli faydalarından yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda Kasım ayının doğum taşı olan sitrin, 13. yıl evlilik hediyesi olarak da biliniyor. Sitrin kolye ile ister kendinize şık bir aksesuar seçimi yapabilir ister sevdiklerinize anlamlı bir hediye sunabilirsiniz.

 

 

Mavi Topaz

Doğada pek çok rengi bulunan topaz, kuvars grubunda yer alan bir taştır. Mavi, sarı, pembe, şeffaf (renksiz), beyaz, kahverengi, turuncu, kırmızı renkleri vardır. Mavi topaz en yaygın kullanılan rengidir ve bereketle ilişkilendirilmiştir. Topazın onu taşıyanlara gerçek aşkı, sadakati, dostluğu, başarıyı, cesaret ve bilgeliğin armağanlarını getirdiğine inanılmıştır. Bir diğer adı ise “Aşk taşı”dır. İlişkilerde uyum, düzen, sevgi sağladığı, sorunları giderdiğine inanılır. Mavi topaz bir kolye bolluk bereket enerjisini ve sevginin tazeleyen esintisini hissedebilirsiniz.

Tanzanit

Tanzanit, koyu ve içinde morumsu parıltılar taşıyan alışılmışın dışındaki mavi rengiyle, nadide bir değerli taştır. Dikkat çeken özelliklerinden biri etkileyici rengiyle birlikte parladığında ortaya çıkan pembe ışığıdır. Tanzanit, kendine güveni ve kaliteyi sembolize eder. İletişimi kuvvetlendirdiği, önsezi yeteneğini arttırdığı kabul edilir. Tanzanit taşı 1967 yılında, Tanzanya’da rengi yoğun bir mavi ile mor arasında olan transparan türü bulunana kadar değerli taş olarak algılanmamıştır. Hayranlık uyandıran rengiyle mücevherde harikalar yaratacağı keşfedilen Tanzanit, New York’lu ünlü mücevhercilerin koleksiyonlarında bu taşa yer vermesi ile dünyaya tanıtılmıştır.

Garnet

Ocak ayının doğum taşı olan Garnet, 2., 15. ve 25. evlilik yıldönümü hediyesidir. Aynı zamanda Koç, Aslan, Kova burcu taşıdır. Oldukça dayanıklı bir değerli taş olan Garnet, daha çok kırmızı rengi ile bilinse de yeşil, mor, turuncu, sarı gibi renklerin oldukça zengin tonlarında da bulunur. Hatta bu renk ve ton çeşitliliği kendisinden pahalı taşlarla karıştırılmasına da yol açabilmektedir. Garnet, sadakati, adanmışlığı ve enerjiyi temsil eder.

% 46
İndirimli
Kuyumcu Kuyumculuk Garnet Taşlı Altın Kolye
1,356.60
729.60
Pırlantalı Damla Ametist Kolye
1,700.00
1,700.00
Ariş Pırlanta 8.40 Karat Renkli Damla Kolye
8,500.00
8,500.00
Ariş Pırlanta Pırlanta Damla Peridot Kolye
1,800.00
1,800.00
İndirimli
Ariş Pırlanta Pırlantalı Ametist Kalp Gümüş Kolye
1,200.00
1,200.00
% 13
Ariş Pırlanta Pırlanta Firuze Altın Kolye
1,500.00
1,300.00
Ariş Pırlanta Sitrin Taşlı Pırlanta Kolye Janis
1,300.00
1,300.00
% 4
Ariş Pırlanta Pırlanta Yonca Mavi Topaz Kolye
1,140.00
1,100.00
Ariş Pırlanta Pırlanta Damla Blue Topaz Kolye
1,800.00
1,800.00
Ariş Pırlanta Pırlanta Tanzanit Kolye Altın Audriana
2,200.00
2,200.00
yllan kolye
3,600.00
3,600.00
Ariş Pırlanta Pırlanta Damla Ametist Kolye
1,800.00
1,800.00
Ariş Pırlanta 3.80 Karat Renkli Damla Kolye
5,000.00
5,000.00
1.20 Karat Sitrin Pırlanta Kolye
1,800.00
1,800.00


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.