WhatsApp ile Hemen Ulaş!
   
 
 
 
 
     
ÜYE OLUN
EMAİL
ŞİFRE
Beni Hatırla
Şifremi Unuttum
HALA ÜYE OLMADINIZMI ?

Sepetim

00 TL

Sepetinizde (0) ürün bulunmaktadır.

Toplam
0 TL

Her zevke ve bütçeye uygun yüzlerce küpe modeli kuyumcu.com.tr’nin ürün çeşitleri arasında sizi bekliyor. Pırlanta tektaş küpe modellerinden altın küpe modellerine,  gümüş küpelerden mineli modellere birbirinden ışıltılı seçenekler şıklığınıza benzersiz bir ışık katacak. Modernden klasiğe, ihtişamlı modellerden sade tasarımlara geniş bir yelpazede birbirinden ışıltılı küpe modelleri siz ve sevdikleriniz için hazırlandı.

 

Güzelliği Tamamlayan Küpenin Tarihçesi

 

Küpe geçmişi çok eski çağlara dayanan bir aksesuardır. İlk Mısırlılar’da ardından Babiller’de ve sonra Asya medeniyetlerinde küpe sadece erkeklerin taktığı ve toplum içindeki rütbeyi belirten bir takı olarak karşımıza çıkmaktadır. Antik Yunan’da süsleme amaçlı bir aksesuar olarak karşımıza çıkan küpe modelleri, taş, ahşap, kemik, boncuk gibi malzemelerle başlayıp günümüze kadar değerli madenler, değerli taşlar kullanılarak geliştirilmiştir.

 

İngilizce de “earring” (kulak yüzüğü) anlamına gelen küpe, kulak memesine veya kulağın başka bir kısmına delme yöntemiyle tutturulan bir aksesuar çeşididir. Kadınlar arasında daha yaygın olmasına rağmen, erkekler tarafından da oldukta tercih edilen aksesuarlardan biridir.  Çok eski zamanlardan bu yana farklı medeniyetlerde yaygın olarak kullanılmıştır.

Ağırlıklı olarak estetik amaçlı kullanılıyor olsa da küpe kimi zaman dini bir sembol olarak veya bir ifade ve mesaj aracı olarak geçmişten günümüze hala kullanılmaktadır.

 

Modernden Klasiğe Küpe Modelleri

 

Bir kadının güzelliğini tamamlayan en önemşi aksesuarladan biri de küpelerdir. Yüz hatlarını ortaya çıkaran, modeliyle, kullanılan malzemeyle çehreyi aydınlatan küpe modelleri tarzına göre günün her saatinde kullanılabilmektedir. Hangi kıyafetle hangi aksesuarı kullanıyorsanız stiliniz ona göre şekilleniyor. Stiliniz ise güzelliğinizi ortaya çıkaran en önemli unsur. Küpe modellerinin sıklıkla tercih edilen çeşitlerine göz atmaya ne dersiniz?

 

Klasik Küpe Modelleri

 

Bir çift pırlanta tektaş küpe veya yuvarlak formlu top küpeler her dönem gündemde olacak küpe modellerindendir. Her kıyafetle, günün her saatinde kullanılabilecek pırlanta küpe modelleri, klasik çizgilerden oluşan altın küpe modelleri, inci küpeler, elmas küpeler klasik küpe modelleri arasında yer almaktadır.


Sallantılı Küpe Modelleri

 

Sallantılı küpeler mücevher modası değişse de her zaman vazgeçilmezler arasında. Kullanılan materyal, değerli taş, maden vs farklı olsa da sallantılı küpe modelleri canlı, ışıltılı, şık görünüm isteyen kadınların küpe modeli tercihlerinde daima yer buluyor.

 

Halka Küpe Modelleri

Zaman zaman sahneden çekilse de halka küpe modelleri hemen hemen her kadının mücevher kutusunda bulunan modellerdendir. Modern kıyafet kombinlerini tamamlayan şık bir aksesuar olarak tercih edilmektedir.

 

Sembol Küpe Modelleri

 

Güzelliğin, stilin tamamlayıcısı küpe modelleri, aynı zamanda simgesel mesajlar taşıyan bir ifade biçimi olarak da kullanılmaktadır.  Evrensel olarak kabul gören şans sembollerinin yer aldığı kelebek küpeler, yonca küpeler, beğenilen, ilgi duyulan, tercih edilen objelerin, canlıların, kavramların, motiflerin formlarıyla çalışılan mesela hayvan figürlü küpe modelleri sizinle özdeşleşebilecek veya sevdiklerinizin zevkine uyabilecek küpe modelleri arasındadır.


 Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.