altın
   
 
 
 
 
     
ÜYE OLUN
EMAİL
ŞİFRE
Beni Hatırla
Şifremi Unuttum
HALA ÜYE OLMADINIZMI ?

Sepetim

0

Sepetinizde (0) ürün bulunmaktadır.

Toplam

İşlem Rehberi


İŞLEM REHBERİ

Üye Olma Adımları
kuyumcu.com.tr’a üye olmak için ana sayfamızdan sağ üst köşede 
"Üye ol" seçeneğini  tıklayın.
Açılan sayfanın sağ tarafından “Üye Ol” kısmında Ad, Soyad, E-posta, Şifre bilgilerini eksiksiz doldurun. 
Eğer kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız,  “Haber Bülteni ve Kampanya E-Maillerinizi Almak İstiyorum.” ve başlıklı kutuyu  işaretleyebilirsiniz. Sonrasında "Tamam" butonuna basarak üyeliğinizi tamamlayabilirsiniz.
Üye girişinizi yaptıktan sonra ana sayfamızdan sağ üst köşede yer alan Kullanıcı isminizi tıklayarak, profilinizi, verdiğiniz siparişlerinizi, yaptığınız iadeleri, birikmiş para puanınızı görüntüleyebilirsiniz.  Bilgilerimi değiştir butonundan Ad, Soyad ,e-posta adresinizi , diğer bütün kişisel bilgilerinizi ve şifrenizi güncelleyebilirsiniz.  “Kayıtlı Adreslerim” butonundan fatura ve teslimat adres bilgilerini ayrı ayrı girebilir veya girdiğiniz adresleri düzenleyebilirsiniz. “Sipariş Takibi”butonundan siparişlerinizin sipariş tarihini, sipariş numarasını, tutarını ve durumunu görüntüleyebilir; siparişin yanında yer alan “Detaylar”butonunu tıkladığınız zaman ise, o siparişinize ait ürün bilgisi ve sipariş verdiğiniz adet bilgisi, birim ve toplam fiyat, sipariş son durumu ve kargo takip numaranız detaylarına ulaşabilirsiniz.
 

Üye Giriş Adımları
kuyumcu.com.tr adresine girin ve sağ üst köşedeki "Üye Girişi" butonuna  tıklayın.
Açılan sayfada , üyeliğinizi oluştururken kullandığınız e-posta adresinizi ve belirlediğiniz şifrenizi girin.
“Giriş” butonuna basın.
Eğer şifrenizi unuttuysanız “Şifremi Unuttum” linkine tıklayın. Açılan sayfada e-posta alanına üyeliğinizi oluştururken kullandığınız e-posta adresinizi girin ve güvenlik resmindeki kodu ilgili alana doğru girdikten sonra “Şifremi Sıfırla” butonuna basın. Şifreniz size e-posta ile bildirilecektir.
 

Ürün Satın Alma Adımları
kuyumcu.com.tr adresine girip alışverişe başlayabilirsiniz.
Alışveriş yaparken seçtiğiniz ürünleri, yüzük ölçüsü tercihlerinizi yaparak, sepetinize "Hemen  Satın Al" butonu ile ekleyebilirsiniz.
Sepetinize ürün eklediğinizde; “Alışverişe Devam Et”, “Ödeme yap” ve "Sepete Git" butonlarını içeren bir mesaj kutusu açılır. Alışverişe devam etmek istiyorsanız; “Alışverişe Devam  Et” butonuna tıklayarak, alışverişinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
Farklı bir ürün daha sepetinize eklemeyip, direk satın alma yapmak istiyorsanız, “Ödeme Yap" butonuna tıklayarak adres bilgisi sayfasına ulaşabilirsiniz.
"Sepete Git" butonuna bastığınızda, sepetiniz sayfasına ulaşırsınız ve burada adet kısmından ürününüzün adetini değiştirebilir, ürününüzün KDV dahil toplam tutarını görebilir veya sepetinizden ürünleri silebilirsiniz.
Sepet sayfasının ilk aşamasında sepetinizdeki ürünleri görüntüleyebilirsiniz.
“Ödeme Yap” butonuna tıkladığınız zaman Üye Girişi sayfasına yönlendirileceksiniz. Açılan sayfada, üyeliğinizi oluştururken kullandığınız e-posta adresinizi ve belirlediğiniz şifrenizi girerek ödeme sayfasına yönlendirileceksiniz .
Ödeme sayfasının sol tarafında Sepet Bilgilenizin altında ürün adı ,adet ve KDV dahil toplam fiyatını  görüntüleyebilirsiniz.
Sepet bilgilerinin yanında Teslimat ve Fatura Adres bilgilenizi görüntüleyebilir  veya  güncelleyebilirsiniz.
Ödeme bilgileri başlığı altında  Kredi Kartı, Havale/Eft ,Kapıda Ödeme veya Paypal   ödeme seçeneklerinden birini tercih edip gerekli bilgileri doldurunuz.  siparişinizi tamamlayabilirsiniz. sonrasında "Mesafeli Satış Sözleşmesi ve Ön Bilgilendirme Formu'nu okudum ve onaylıyorum" başlığını, okuyarak onaylamanız gerekmektedir.
"Mesafeli Satış Sözleşmesi ve Ön Bilgilendirme Formu'nu okudum ve onaylıyorum" onay kutucuğunu seçerek onaylayıp, “Siparişi Tamamla” butonu ile alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.
Siparişinizin faturasının doğru kesilebilmesi ve teslimatta problem yaşanmaması için fatura bilgilerinizin ve teslimat bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olduğundan emin olunuz. 
Ödeme için bilgilerinizi doğru girdiğinizde siparişinizin tamamlandığını belirten bir sayfa karşınıza gelecektir. Bu sayfada sipariş numaranız bulunmaktadır. Siparişiniz ile ilgili bilgiler aynı şekilde e-posta adresinize de gönderilmektedir.
“Siparişi Onayla” butonu kullanılarak yapılan alışverişlerde; banka gerekli durumlarda, siparişiniz ile ilgili onay alabilmek için kredi kartı sahibine, sistemlerinde kayıtlı bir telefon numarasından ve/ya e-posta adresinden ulaşması gerekebilir. Kredi kartı sahibine kayıtlı iletişim bilgilerinden ulaşılamaz ise siparişinizi kredi kartı sahibinin güvenliğini sağlamak amacı ile iptal edebilmektedir. 
Siparişinizin banka tarafından onay alabilmesi için; bankanızda ve sitemizde kayıtlı kişisel iletişim bilgilerinizin güncellenmiş olması gerekmektedir.
 

Gizlilik Politikası
Kuyumcu.com.tr sitenize verdiğiniz, iletişim bilgileri ve diğer kişisel bilgileriniz , kanunlara uygun biçimde, Şirketimiz Kuyumcu Kuyumculuk San. Tic. Aş. ve/veya bunların belirleyeceği ifa yardımcısı niteliğindeki üçüncü kişiler/kuruluşlar ile yapılacak gizlilik sözleşmesi doğrultusunda her türlü ürün-hizmet tanıtımı, reklam, iletişim, promosyon, satış, pazarlama, üyelik işlemleri, bilgilendirmeleri ve uygulamaları yapılması amacı ile süresiz olarak yazılı/manyetik arşivlerde muhafaza edilecek,  kullanılacak, güncellenecek, paylaşılacak ve işlenecektir.
 

Bilgilendirme
İşleminiz tamamlanmadan önce bilginize sunulacak mesafeli satış sözleşmesini satış tamamlandıktan sonra sisteme gireceğiniz elektronik posta adresinize göndereceğiz ve altı ay süreyle sizin için saklayacağız. Satış tamamlandıktan sonra internet sitemiz üzerinden mesafeli satış sözleşmesine ulaşmanız mümkün olmayacaktır.
Siparişiniz tamamlanmadan önce girdiğiniz verilerin doğruluğunu kontrol edebilmeniz amacıyla sipariş özetiniz bilgilerin altında diğer ön bilgilendirmeler bölümü altında görüntülenmektedir. Bu aşamada isterseniz üst bölümden sepetinize dönebilirsiniz.
“Tüketici, şikâyetine ilişkin bir uyuşmazlık söz konusu olması hâlinde Tüketici Hakem Heyetlerine veya Tüketici Mahkemelerine başvurabilir. Tüketici hakem heyetlerinin, uyuşmazlıklara bakmakla görevli ve yetkili olmalarına ilişkin parasal sınırlar;
a) İlçe tüketici hakem heyetleri için üst parasal sınır, 2.200 Türk Lirası,
b) Büyükşehir statüsünde olan illerdeki il tüketici hakem heyetleri için parasal sınır, 2.200 Türk Lirası ile 3.300 Türk Lirası arası,
c) Büyükşehir statüsünde olmayan illerin merkezlerindeki il tüketici hakem heyetleri için üst parasal sınır, 3.300 Türk Lirası,
ç) Büyükşehir statüsünde olmayan illere bağlı ilçelerdeki il tüketici hakem heyetleri için parasal sınır, 2.200 Türk Lirası ile 3.300 Türk Lirası arası olarak tespit edilmiştir.
Bu değerlerin üzerindeki uyuşmazlıklar için tüketici hakem heyetlerine değil, tüketici mahkemelerine başvuru yapılır. Yetkili merci, tüketicinin yerleşim yerinin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yer tüketici hakem heyeti ve tüketici mahkemeleridir.
Uyuşmazlık hâlinde ayrıca tahkim ve arabuluculuk gibi ülkemizde kabul edilen tüm alternatif uyuşmazlık çözüm yollarına başvurabilirsiniz. Alternatif uyuşmazlık çözüm yollarının daha hızlı, daha ekonomik ve daha etkin olduğu bilinmektedir. Bu çözüm yollarına başvurmak, hukuki çözüm yollarına başvurma hakkınızı ortadan kaldırmayacaktır.”


 


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.