WhatsApp ile Hemen Ulaş!
   
 
 
 
 
     
ÜYE OLUN
EMAİL
ŞİFRE
Beni Hatırla
Şifremi Unuttum
HALA ÜYE OLMADINIZMI ?

Sepetim

00 TL

Sepetinizde (0) ürün bulunmaktadır.

Toplam
0 TL

Mücevher tutkusunun kalite, deneyim ve estetikle buluştuğu kuyumcu.com.tr’de bir kadının tarzını, bir erkeğin duygularını, sevenlerin dileklerini, dostlukların değerini, çiftlerin heyecanını, miniklerin hayallerini anlatacak, yansıtacak binlerce seçenek bulunuyor. Kuyumcu.com.tr’nin zengin çeşitlilikteki ürünleri arasında bulunan yüzlerce kolye modeli, modayı takip eden kadınların stilini ortaya koyacak, mutlu günlerin en güzel hediyeleri arasında yer alacak seçeneklerden oluşuyor. En sevilen kolye modelleri, en çok tercih edilen kolye çeşitleri, tasarım kolyeler, sembol kolyeler, trend kolyeler arayanlar için geniş bir yelpaze sunan kuyumcu.com.tr, uygun fiyatlarla, avantajlı kampanyalarla çok beğeneceğiniz kolye modelleri sunuyor. Zarafet ve şıklığın yansıması kolye modelleri, kuyumcu.com.tr’de… Her zevke ve yaşa hitap eden, ustalıkla, titiz ve özenli elişçiliğiyle hazırlanan kolye modelleri kendiniz ve sevdiklerinizi şımartmanın en güzel yollarından biri...

 

Kolye nedir? Ne zaman ortaya çıkmıştır?

 

Kolye, kadın veya erkekler için hazırlanan, ‘boyunu süsleyen aksesuar’ anlamına gelmektedir. Sözlük anlamına göre ''gerdanlık'' olarak anılmakta, kelime kökeni olarak bakıldığında ise Fransızca ''collier'' kelimesinden gelmektedir.  Kimi zaman ruh halimizi, kimi zaman stilimizi, bazen hayata bakışımızı ve duygularımızı ifade etmenin bir yolu olan kolye modelleri, insanların kendini süslemek için kullandıkları en eski aksesuarlardandır. Tarihte ilk kez Mısırlılar tarafından kullanılan kolyelerin o dönemde kemiklerden, tüylerden, taşlardan, bitkilerden yapıldığı gözlenmektedir.

 

Kolye ölçüleri nelerdir?

 

Severek kullanacağınız bir kolye satın alırken, kolyenin modeli, tasarımı, malzemesi gibi özelliklerin yanında ilk dikkat edeceğiniz özelliklerden biri kolyenin ölçüleri, kolyenin uzunluğudur. Kolye zincir uzunluğu, alacağınız modelin kıyafetinizi tamamlaması, tarzınıza uyması açısından önemlidir. Kolyede doğru zincir uzunluğunu seçerken boyunuz, vücut tipiniz, yüz şekliniz gibi özellikleri göz önünde bulundurmalısınız. Kolye zincir uzunlukları 35 cm/40cm/45 cm/50 cm/60 cm ölçülerindedir

 

Yüz şekline göre kolye uzunlukları

 

Kolye uzunlukları duruş açısından değerlendirildiğinde, 35 cm kolye boyunu sarar, aşağıya doğru fazla uzamaz. Bu nedenle ince boyunlularda ve uzun boylularda daha estetik durur. Kolye modelleri genellikle 40-45 cm uzunluğundadır. 40 cm kolyeler boyunu sarıp köprücük kemiğine doğru düşmektedir. 45 cm ise köprücük kemiği üzerine tam oturmaktadır. 50 cm köprücük kemiğinin hemen altına düşerken 50 cm göğüs hizasına kadar uzamaktadır.

 

Kolye uzunluğunda yüz şekliniz de belirleyicidir. Yuvarlak yüzlü kadınlar, boyunu saran çok kısa kolyelerden, özellikle choker (tasma) modelleri tercih etmemelidir. Oval yüz şekline sahip olanlar her uzunluğu tercih edebilirler.İnce, dar ve dikdörtgen yüz hatlarına sahip kadınlar ise 40-45 cm uzunluğundaki kolyeleri rahatlıkla taşıyabilirler. Zincir uzunluğunun köprücük kemiği üzerinde olması ve kolye ucunun da yuvarlak hatlarda seçilmesi yüzü biraz daha geniş ve yuvarlak gösterebilmektedir.Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.